Przeglądając portale z ogłoszeniami  sprzedaży samochodów możemy po pewnym czasie dostać „oczopląsu”. Niektóre ogłoszenia tego samego samochodu dublują się, występują  z różnymi cenami, z różnymi telefonami i oferowane są w kilku miejscach naraz. Większość tych samochodów jest oczywiście „bezwypadkowa”, serwisowana w A.S.O. z prawdziwym niewielkim przebiegiem, kupiony od kobiety, lekarza, księdza  emeryta. Jak najbardziej nie mamy nic do kobiet czy też wymienionych grup zawodowych i serdecznie ich przepraszamy jeżeli w jakikolwiek sposób naruszyliśmy ich dobra , ale proszę Państwa rzeczywistość jest taka, że „handlarze” zrobią wszystko żeby tylko sprzedać swój samochód i będą chcieli wcisnąć każdą „bajkę”.

Poznaliśmy wiele ludzkich dramatów, gdzie osoby kierując się emocjami ( bo samochód jest piękny i ma mały przebieg) kupowały go, a później zaczynał się dramat, okazywało się coś się zepsuło i zwykły mechanik nie może sobie z tym poradzić, wtedy jedzie się do autoryzowanego serwisu A.S.O. a tam okazuje się, że samochód miał cofnięty przebieg o 100000 km!!! i do tego był mocno rozbity , ale optycznie przy zakupie  wyglądał OK.  Mniejszy problem jest z samochodami  zakupionymi w polskiej sieci dealerskiej, rzadziej zdarzają się różnego typu manipulacje, gorzej jest z samochodami sprowadzanymi z zagranicy.  Większość z nich ma niestety cofany licznik i jest po różnych przygodach blacharsko-lakierniczych. Z doświadczenia wiemy, że na 100 sprawdzonych samochodów ok. 80 z nich miało cofnięty licznik.  Proszę sobie wyobrazić, że samochód nazwijmy go  jeżeli kosztuje na Zachodzie 10000 EUR to dodając wszystkie koszty (transport, akcyza, karta pojazdu, recykling itd.) powinien kosztować u nas co najmniej 44-45000 zł, a tu okazuje się że świeżo sprowadzony samochód nagle kosztuje 38000 zł. Gdzie logika?? Musiało coś się z nim wydarzyć. Oczywiście można kupić na Zachodzie auto taniej ale są to samochody z potężnym przebiegiem na który żaden Polak nie zwróciłby uwagi. Nie można oczywiście generalizować, że wszyscy oszukują, są komisy z którymi współpracujemy od wielu lat i możemy z pełną świadomością  i ręką na sercu polecić je (linki do nich znajdziecie na naszej stronie). Jest wiele komisów w Polsce gdzie nie oszukuje się kupujących, ale prawda jest taka , że są to odosobnione przypadki.

Dlatego też wychodząc naprzeciw nie trafionym zakupom możemy Państwu pomóc. Jeżeli znajdziecie Państwo ogłoszenie które was zainteresuje zlecacie nam sprawdzenie jego wiarygodności.  Na początek przeprowadzamy rozmowę ze sprzedającym (czasem wystarczy krótka rozmowa), następnie na podstawie numeru  VIN  jesteśmy w stanie określić czy samochód był serwisowany w ASO, jaki miał ostatni przebieg i czy miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Jeśli na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze możemy udać się do sprzedającego i zbadać samochód na miejscu. Jest to usługa przeznaczona dla osób które na własną rękę szukają samochodu.

Osoby które nie mają czasu lub nie chcą z jakichś powodów szukać we własnym zakresie możemy zrobić to za nie, osoba taka podaje parametry poszukiwanego samochodu , budżet jaki chce przeznaczyć, a my we własnym już zakresie wyszukujemy odpowiedniej oferty.

Możliwości mamy duże, od wielu lat ściśle współpracujemy z polską siecią dealerską  Volkswagen AG (Volkswagen, Audi, Skoda, Seat). Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, dlatego też prosimy o kontakt osoby  które przemyślały swoją decyzję i są świadome tego jaki konkretnie samochód chcą nabyć.